CZARNY PISTOLET DESERT EAGLE 1982 IZRAEL (1123)

214
Producent: DENIX
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 353,66 zł / szt. 435,00 zł / szt.

CZARNY PISTOLET DESERT EAGLE 1982 IZRAEL - REPLIKI PISTOLETÓW

 Prezentowany model jest wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

 


Producent: Denix Hiszpania (1123)

Jest to popularny pistolet Desert Eeagle koprodukcji amerykańsko-izraelskiej opracowany w latach 1979-1982. Zaprojektowany przez amerykańską firmę Magnum Research i produkowany na licencji przez Izraelską Fabrykę Wojskową. Jest to prawdziwie oryginalna broń. Używana przez polskie siły specjalne GROM, Siły Obronne Izraela i portugalskie Grupo de Operaçoes Especiais.

Dane techniczne:

Długość: 27 cm
Waga: 1,6 kg

  Cena nie dotyczy widocznego na zdjęciach stojaka.

Jest to pistolet przede wszystkim o bardzo dużej sile rażenia. Działa na zasadzie odprowadzenia gazów prochowych. Ciśnienie w cylindrze gazowym  wymusza przesunięcie zamka do tyłu. Odryglowanie następuje po opuszczeniu lufy przez pocisk.  Nabój .357 Magnum w 9-komorowym magazynku osiągał prędkość początkową 470 m/s. Maksymalny zasięg rażenia wynosi 200 metrów. Duży rozmiar, waga i odrzut tej broni powodują, że jest to pistolet przeznaczony dla osób obdarzonych dużą siłą. Ponadto jest to pistolet bardzo głośny. Skuteczny w bezpośrednim, zmasowanym ataku wysoko wyspecjalizowanych jednostek. Mniej efektywny w zwykłych starciach, lecz jego wygląd rekompensuje niedoskonałości.