Głowa wilka Fenrir zawieszka wikingów srebrna AG925 16g. SBR234

57221
Producent: PŁATNERZE
Dostępność:
DOSTĘPNY
Czas realizacji: 21 DNI
szt.
Cena netto: 218,70 zł / szt. 269,00 zł / szt.


Model wykonywany na zamówienie. Czas wysyłki ok 2-3 tygodnie od wpłaty.

 

Głowa wilka Fenrir zawieszka wikingów srebrna AG925 16g.

Fenrir - Wilk Wikingów. Inspiracją dla projektu jest styl artystyczny Borre Viking (nazwany tak od miejscowości w Norwegii, IX-X w.).

Fenrir (in. Fenris) – w mitologii skandynawskiej ogromny wilk, jedno z trójki dzieci, jakie Loki miał z olbrzymką Angerbodą. Charakterystyczne było u niego to, że z racji jego rozmiarów podczas ziewania szczęka dotykała nieba, a żuchwa ziemi. O Fenrirze wspomina Edda starsza i Edda młodsza. Oba źródła uznają go za ojca wilczych braci Skölla i Hatiego.

Bogowie obawiali się, że gdy wilk podrośnie, może im zagrozić, postanowili więc spętać go łańcuchem, zwanym Løding. Jednakże bestia wyswobodziła się z niego, a także z kolejnego, dużo mocniejszego, nazwanego Dromi. Karły uplotły więc magiczny sznur zwany Gleipnirem – zrobiono go z odgłosu stąpania kota, brody kobiety, korzenia skały, ścięgien niedźwiedzia, oddechu ryby i śliny ptaka. Bogowie zabrali wilka na wyspę, gdzie mieli go spętać magicznym sznurem, ale Fenrir, wyczuwszy podstęp, postanowił zgodzić się na związanie Gleipnirem pod warunkiem, że jeden z bogów włoży dłoń w jego paszczę. Podjął się tego bóg Tyr. Jednak gdy bogowie spętali już wilka, Tyr nie mógł się oswobodzić, wtedy rozwścieczony Fenrir odgryzł mu prawą rękę (odtąd Tyr był zwany także Jednorękim).

Fenrir ma wyswobodzić się z więzów i w czasie ostatniej walki bogów z olbrzymami pożreć boga Odyna w dzień Ragnarök. Zostanie zabity przez syna Odyna, Widara.

Materiał: srebro
Waga: 16 gramów
Rozmiar: 2.1. x 4 cm
Produkt nie zawiera łańcucha