Miniatura samuraj w zbroi Kanetsugu Naoe SB-2

3058
Producent: Japonia
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 93,50 zł / szt. 115,00 zł / szt.

Prezentujemy Państwu dokładnie odwzorowaną miniaturę przedstawiającą samuraja rodu Uesugi w zbroi z kataną. W tle oraz na fladze widoczny jest herb (MON) rodu Uesugi.

Model w pełni odzwierciedla wzory historyczne (dokładna kopia obiektów muzealnych w miniaturze).

Wymiary:
wysokość: 15 cm


Materiał: tworzywo, drewno, metal.

 

 

"Kanetsugu Naoe (jap. Naoe Kanetsugu, ur. 1560, zm. 23 stycznia 1620) był japońskim samurajem żyjącym na przełomie XVI i XVII wieku, znanym jako wierny wasal dwóch pokoleń rodu Uesugi – Kenshina Uesugi i jego adoptowanego syna Kagekatsu.

Kanetsugu urodził się w prowincji Echigo jako najstarszy syn Kanetoyo Higuchiego. Jako dziecko był znany pod imieniem Yoroku. Jego ojciec był wasalem Masakage Nagao, pana zamku Sakato. Kiedy Yoroku dorósł, ożenił się z Osen, wdową po wasalu rodu Uesugi Nobutsunie Naoe, i przyjął nazwisko Kanetsugu Naoe. Szybko wyróżnił się jako dowódca i brał udział w wielu walkach na wybrzeżu Morza Japońskiego. Był też odpowiedzialny za działania wojsk rodu Uesugi w przededniu bitwy przeciw siłom Ieyasu Tokugawy pod Sekigaharą. Po klęsce ród Uesugi został przeniesiony do znacznie mniejszego lenna w Yonezawie"1.

1-Kanetsugu Naoe [online]. Wikipedia : wolna encyklopedia, 2013-03-19 03:44Z [dostęp: 2016-01-25 14:42Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Kanetsugu_Naoe&oldid=35781529