NIEMIECKI KORDZIK oficerów Wehrmachtu WZ1935 II W.Ś. WS403621

6002
Producent: PŁATNERZE
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 321,14 zł / szt. 395,00 zł / szt.

NIEMIECKI KORDZIK oficerów Wehrmachtu WZ1935 II W.Ś. WS403621

Replika

Niemcy III Rzesza.

Kordzik wprowadzony w 1935 roku dla oficerów i podoficerów od stopnia feldfebel w górę, a także generałów i marszałków. Produkowały go wybrane firmy.
Głownia dwusieczna o poprzecznym przekroju w kształcie spłaszczonego sześciokąta. Powierzchnia gładka niklowana. Konstrukcja posiada centryczny sztych oraz jelec w postaci godła III Rzeszy - orła, ze swastyką w wieńcu w szponach - zakończenie ramion jelca w formie spirali zwiniętych ku dołowi. Nad jelcem pierścień z ornamentem z liści dębu. Uchwyt rękojeści karbowany z tworzywa w kolorze pomarańczowym. Głowica z ornamentem z liści dębu. Pochwa z dwoma ryfkami zdobionymi ornamentem z liści dębu o bokach gładkich. Reszta powierzchni pochwy o strukturze groszkowej. Ryfki z ogniwkami i ruchomymi kółkami nośnymi. U wejścia do pochwy płaski mankiet.

Ostrze: stal wysokowęglowa 1060 niklowana

Pochwa: stalowa niklowana

Rękojeść - stal niklowana

Długość z pochwą: ok 40 cm

Długość bez pochwy: ok 37,5 cm

Długość głowni: ok 25 cm

Szerokość ostrza przy rękojeści: ok 1,7 cm

Grubość ostrza przy rękojeści: ok 4mm

Waga z pochwą: 0,85 kg

Waga bez pochwy: 0,49 kg

Oferowany przedmiot jest przeznaczony do celów kolekcjonerskich, rekonstrukcyjnych, filmowych i edukacyjnych.  Oferta nie propaguje idei nazistowskich, faszystowskich, komunistycznych i totalitarnych ani jakichkolwiek innych, jakimikolwiek by nie były. Przedmiot oferty nie wyraża również naszych poglądów i przekonań. Przedmiot z tej oferty ma  charakter historyczny, kolekcjonerski, edukacyjny i może być wykorzystywany do produkcji filmowych bądź teatralnych, wszelkiego rodzaju oficjalnych inscenizacji organizowanych przez zorganizowane grupy rekonstruktorów historycznych i batalistycznych.