OFICERSKA SZABLA GEN. W.SIKORSKIEGO Z 1920R. NA TABLO

4367
Producent: PŁATNERZE
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 353,66 zł / szt. 435,00 zł / szt.


OFICERSKA SZABLA GEN. W.SIKORSKIEGO Z 1920R. NA TABLO

Oficerska szabla gen. w.sikorskiego z 1920r. na tablo

SZABLA POLSKA OFICERSKA GEN. W.SIKORSKIEGO Z 1920R. BEZ POCHWY  NA TABLO


Producent: PŁATNERZE

 

Szabla ta jest idealną repliką szabli upominkowej gen. Sikorskiego. Generał Sikorski dostał ją w 1920 roku z okazji imienin od swoich podopiecznych – 22-go Pułku Piechoty. Oryginalność i unikatowość tej szabli wiąże się z tym, że wykonana została specjalnie na tą uroczystość przez warszawską firmę G. Borowskiego. Szable z tego zakładu charakteryzowały się rękojeścią odlewaną z mosiądzu w postaci jednej formy. Współcześnie oryginał znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Dane techniczne:

Długość: 93 cm
Waga: 1,2 kg

Rękojeść tej upominkowej szabli jest całkowicie zamknięta. Odlana została w postaci jednolitej formy z mosiądzu. Jelec ozdobiony został ornamentem kwiatowym. Posiada on piękną, oryginalną formę. Głowica rękojeści w kształcie popiersia (głowa i szyja) orła w koronie będącej nakrętką mocująca trzpień głowni. Do rękojeści dołączony jest ozdobny frędzel.
Szabla ta posiada płaskie ostrze, z bruzdą od nasady do dwóch trzecich swej długości. Pióro jednosieczne, słabo zaznaczone. Na ostrzu wygrawerowany orzeł z polskiego godła. Poniżej orła wyryty jest napis „ZA HONOR OJCZYZNY”.  Druga strona ostrza gładka, nadaje sie do grawerunku.

W zestawie znajduje się również drewniane tablo.

Oficerska szabla gen. w.sikorskiego z 1920r. na tablo

Producent: PŁATNERZE

 

 

(G026)

 

Materiał: sklejka

długość: 100 cm
wysokość: 18 cm


WAGA: 1,6 kg

Komplet uchwytów mosiężnych w zestawie.

Tablo daje możliwość powieszenia szabli w poziomie lub w pionie.