ROSYJSKI PISTOLET MAKAROVA PM 1951 R. (1112)

212
Producent: DENIX
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 272,36 zł / szt. 335,00 zł / szt.

ROSYJSKI PISTOLET MAKAROVA PM 1951 R.

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

 

Producent: Denix Hiszpania (1112)

Zaprezentowana replika to radziecki pistolet samopowtarzalny PM-9 Makarow. Opracowany przez Mikołaja Fiodorowicza Makarowa. Makarow PM wprowadzony w 1951 powstał w ramach poszukiwań coraz lepszej broni palnej. Głównym celem opracowania tego modelu było zmniejszenie rozmiaru broni, jego wagi i zwiększenie niezawodności w stosunku do poprzedników.

Dane techniczne:

Długość: 16 cm
Waga: 0,7 kg

  Cena nie dotyczy widocznego na zdjęciach stojaka.

Pistolet ten jest wierną repliką oryginału i pozwala na oddanie suchego strzału (waga i wymiary tak jak w oryginale).PM-9 to pistolet średniej wielkości, działający na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Mechanizm uderzeniowy z kurkiem odkrytym. Zasilany z wymiennego magazynka pudełkowego o pojemności 8 nabojów amunicji 9 x 18 mm opracowanej również przez Makarova. Prędkość początkowa pocisku wynosi 315 m/s. Donośność skuteczna – 50 metrów. PM jest dosyć ciężki jak na swój rozmiar ale pozostaje pistoletem dobrze wyważonym. Posiada również wyjmowany magazynek.