WYJĄTKOWY AK-47 KARABIN KAŁASZNIKOW (1086)

218
Producent: DENIX
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 683,74 zł / szt. 841,00 zł / szt.

WYJĄTKOWY AK-47 KARABIN KAŁASZNIKOW - REPLIKI BRONI PALNEJ

Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

 Idealny prezent dla szefa.


Producent: Denix Hiszpania (1086)

Prezentowana broń to popularny Kałasznikow, karabin AK – 47, prawdziwy klasyk. Konstruowany w latach 1946-1948 przez Michaiła Kałasznikowa. Produkowany od 1949 roku i używany do dziś. Znany w niemal wszystkich krajach Azji, Afryki i Europy Wschodniej. Wyprodukowano około 75 milionów sztuk AK-47 i kolejne 100 milionów pokrewnych mu broni. Kałasznikow to broń powszechnie znana i popularna w krajach Układu Warszawskiego. Swoją sławę zawdzięcza  wysokiej ergonomii, prostocie wykonania, niezawodności i niskiej cenie. Za sprawą współczesnych środków masowego przekazu broń ta stała się rozpoznawalna w niemal każdym miejscu na świecie.

Dane techniczne:

Długość: 87 cm
Waga: 3,8 kg

  Cena nie dotyczy widocznego na zdjęciach stojaka.

AK-47 to karabin automatyczny samoczynno-samopowtarzalny. Prędkość początkowa pocisku wynosi 715 m/s a skuteczny zasięg 350 metrów.  Łukowy magazynek pomieści 30 nabojów typu 7.62 x 39 mm .  Działa na zasadzie odprowadzenia gazów przez boczny otwór w lufie do komory gazowej, umieszczonej nad lufą. Elementem łączącym zespoły i mechanizmy karabinu jest komora zamkowa. Wewnątrz komory znajduje się mechanizm powrotny, opory ryglowe, mechanizm spustowo uderzeniowy, wyrzutnik łusek i zespół odrzutowy. Muszka typu słupkowego i celownik krzywkowy.
Replika w kolorze czarnym, wykonana ze stopu cynku z aluminium i drewna. Posiada wyjmowany, łukowy magazynek.