SZABLA POLSKA KAWALERYJSKA WZ.1917 NA TABLO

  • Prix HT: €76,54 / szt. €94,14 / szt.
  • szt.
    Out of stock

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin ROBOCZYCH

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

SZABLA POLSKA KAWALERYJSKA WZ.1917 NA TABLO

 

 

Producent: PŁATNERZE

 

Prezentowana szabla to replika polskiej szabli kawaleryjskiej o wzorze wz. 1917. Weszły do uzbrojenia Wojska Polskiego w listopadzie 1918 roku jako szable regulaminowe. Szable tego typu służyły polskim kawalerzystom podczas zwycięskiej wojny z armią bolszewicką (1919-1921). Ich produkcją zajmowały się zakłady warszawskie (Morawski, Bieńkowski, Borowski) i niemieckie (Carl Eickhorn Solingen).

Dane techniczne:

Długość: 90 cm
Waga: 1,2 kg

Okaz ten posiada charakterystyczną, w pełni zamkniętą, trójkabłąkową rękojeść. Kabłąki wygięte są esowato i łączą się ze sobą w połowie rękojeści. Tylne ramię jelca zakończone jest formą łezki zwróconej ku dołowi. Trzon rękojeści wykonany jest z drewna obciągniętego czarną skórą i przeplecionego złotą nitką. Tylna część rękojeści przykryta dekorowanym kapturkiem. Na głowicy znajduje sie nakrętka mocująca ostrze. Jelec i kaptur wykonane zostały z mosiądzu. Dodatkowo do rękojeści przywiązany jest ozdobny frędzel.
Głownia zakrzywiona kołowo, posiada bruzdę od nasady po sztych i zdobienia w postaci wyrytych motywów florystycznych, polskiego, białego orła w koronie i napisu „HONOR I OJCZYZNA”. Druga strona ostrza pozostaje gładka, dostosowana do grawerunku.

Ostrze wykonane zostało z wysokowęglowej stali toledańskiej.

W zestawie znajduje się również drewniane tablo.

 

Producent: PŁATNERZE

 

 

(G026)

 

Materiał: sklejka

długość: 100 cm
wysokość: 18 cm


WAGA: 1,6 kg

Komplet uchwytów mosiężnych w zestawie.

Tablo daje możliwość powieszenia szabli w poziomie lub w pionie.