POLSKA OFICERSKA SZABLA WZ 1921 BEZ POCHWY Z OZDOBNĄ RĘKOJEŚCIĄ + TABLO

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 140
  • Producent: SPECIALREPLICAS
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 673,86 zł brutto
  • Cena netto: 556,91 zł / szt. 685,00 zł / szt.
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin ROBOCZYCH

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

 

POLSKA OFICERSKA SZABLA WZ 1921  BEZ POCHWY Z OZDOBNĄ RĘKOJEŚCIĄ + TABLO

 Idealny prezent na 50 urodziny taty.


Producent: Płatnerze  (WZ 1921)

Ów model jest wierną rekonstrukcją szabli oficerskiej wz. 1921. Szable tego typu produkowane były w zakładach płatnerskich w Warszawie lub w Solingen, w zachodnich Niemczech.

Dane techniczne:

Wymiary:


Długość szabli bez pochwy: ok 92 cm

Długość klingi: ok 78 cm

 

Grubość ostrza przy rękojeści: ok 4 mm
Szerokość ostrza przy rękojeści: ok 3,3 cmWaga szabli: ok 1,05 kg   

Ostrze wymaga konserwacji.     

Głownia płaska, zakrzywiona kołowo z ornamentem roślinnym na zastawie i przy sztychu. Ponadto pomiędzy ornamentem roślinnym wygrawerowany został polski orzeł w koronie oraz napis ?BÓG HONOR OJCZYZNA?.  Piórowe wykończenie głowni. Druga strona ostrza jest gładka ale przystosowana do grawerowania.
Rękojeść z całkowicie zamkniętym kabłąkiem. Złoty jelec z wąsami w formie splecionych dwóch fragmentów sznura. Tylne ramię jelca wykończone wałkowaną łezką. Złoty kaptur, stylizowany na głowę orła lub jastrzębia.

W zestawie gustowne, drewniane tablo.

Długość tabla: 110 cm
Wysokość tabla: 20 cm
Waga tabla: 2 kg

M
Michał
Zweryfikowany
10-12-2020

Wielkie dzięki dla Pani Ewy oraz całej ekipy PHU Carus /Global Replicas za wysoce profesjonalną obsługę klienta. Zamówienie dotarło w dniu dzisiejszym - paczka bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem. Realizacja zamówienia, tzn. płatność, dostawa i przesyłka przebiegła bezproblemowo. Byłem na bieżąco informowany o postępie zamówienia. Od momentu złożenia zamówienia do otrzymania produktu upłynęło zaledwie 5 dni. Super szybka wysyłka! (zważając na to, że mieszkam za granicą) A teraz do sedna - co do samego produktu, tj. szabli oficerskiej wz 1921 r. ze zdobioną rękojeścią i grawerunkiem na ostrzu ("Bóg, Honor, Ojczyzna") jest on wykonany z najwyższym kunsztem i precyzją artystyczną, pomimo tego że nie jest to jeden z najdroższych modeli. Szabla powieszona na tablo prezentuje się bardzo elegancko. Jest świetnie wyważona i posługiwanie się nią to prawdziwa przyjemność. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej profesjonalności i dbałości o klienta. Przed zakupem przesyłałem kilkakrotnie zapytania o dostępności produktu, wysyłkę, itd i zawsze otrzymywałem odpowiedź w ten sam, albo na następny dzień. Jesteście wzorem dla wszystkich sprzedawców i sklepów internetowych. Bardzo dziękuję za Waszą pomoc i 100% profesjnonalość! Z pewnością dokonam kolejnego zamówienia za jakiś czas. Będę polecał Waszą firmę moim znajomym z Towarzystwa Historycznego. Pozdrawiam,
Recenzja potwierdzona zamówieniem.