ZBROJA RYCERSKA Z TARCZĄ I MIECZEM HIT J23

  • Cena netto: 5 691,06 zł / szt. 7 000,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin ROBOCZYCH

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

ZBROJA RYCERSKA Z TARCZĄ I MIECZEM HIT J23

Zestaw gotowy do wysyłki od ręki.

Producent: ZAKŁAD PŁATNERSKI

Wysokość z postumentem: 200 cm
Wysokość do hełmu (bez postumentu): 185 cm
Podstawa drewniana: 55 x 55 cm
Długość miecza: 150 cm

Wymiary tarczy: 80 x 40 cm

Waga: 20 kg

Materiał zbroja: stal węglowa polerowana wymaga konserwacji

Materiał tarcza: stal polerowana wymaga konserwacji

Miecz stalowy - wymaga konserwacji, rękojeść mosiężna z okładziną skórzaną


Koszty dostawy pokrywa kupujący i są ustalane indywidualnie.

Ta wyjątkowa pełnowymiarowa replika jest wzorowana na XVI wiecznej zbroi rycerskiej. Zbroja została wykonana z wysokowęglowej stali. Poszczególne elementy są rozłączane. Całość zamontowana jest na drewnianej podstawie i prezentuje się bardzo okazale. W zestawie kopia oraz tarcza. Model można przymierzać ale nie nadaje się do walki lub rekonstrukcji

W zestawie podstawa drewniana i stojak (stelaż) stalowy.

„Zbroja – część pasywnego uzbrojenia ochronnego wojowników, stosowana od starożytności do ok. XVII wieku. W Polsce przetrwały aż do wieku XVIII jako zbroje husarskie i kolczugi pancernych.

Elementy zbroi pojawiały się później, jednak były to odosobnione przypadki. Na XVIII oraz XIX-wiecznych polach bitew walczyli ciężkozbrojni jeźdźcy, kirasjerzy, na wyposażeniu których były kirysy oraz skórzane bądź żelazne hełmy – tzw. kaski. Podczas I wojny światowej uprzywilejowani oficerowie zaopatrzeni byli w tzw. pancerze okopowe, które miały za zadanie osłaniać dowódców przed m.in. pociskami szrapnelowymi. Pod koniec XX wieku wrócono do idei wykorzystywania pancerzy w uzbrojeniu żołnierzy w postaci płyt ceramicznych lub tytanowych uzupełniających kamizelki kuloodporne. Termin "zbroja" jest nieprecyzyjny, ponieważ niektórzy bronioznawcy (np. Andrzej Nowakowski w Uzbrojenie średniowieczne w Polsce) wprowadzają podział na dwa odrębne typy uzbrojenia ochronnego: pancerza jako ochrony elastycznej, oraz zbroi wykonanej ze sztywnych elementów. Ów podział jest dość płynny, zaś w obiegowym znaczeniu oba pojęcia są tożsame.2”