Polska szabla husarska WZ 1750

Rys. 1 Szabla polska

Szabla husarska WZ 1750 to często poszukiwany przez kolekcjonerów model. Jest to oręż pochodzący z polski, który dzięki swoim cechom i reprezentacyjnemu wyglądowi, wykorzystywany jest jako szabla paradna. Posiada ona również zdobioną rękojeść, zaś w naszej ofercie mogą Państwo znaleźć wersje tego produktu gładkie jak i z grawerem. Szable polskie od Globalreplicas zakupić można dodatkowo z pochwą lub bez niej, według indywidualnych preferencji. Szabla może być wyjątkowym pomysłem na prezent jako nietuzinkowa ozdoba wnętrza dla kolekcjonera i nie tylko dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Budowa i zastosowanie szabli

Szabla husarska, czyli polska broń paradna dostępna w ofercie Globalreplicas to oręż chętnie wybierana przez kolekcjonerów ze względu na swoją symbolikę i wygląd. Szabla tego typu posiada rękojeść złożoną z kilku elementów, natomiast główną część stanowi głownia, zakończona tzw. piórem, ostrzonym z obu stron. Tego rodzaju bronią wykonuje się cięcia bezpośrednie lub zamachowe, choć stosuje się ją także jako zasłony statyczne.

Zdobienia przy szablach husarskich

Szable polskie to bogato zdobiona oręż przede wszystkim z racji, że stanowią one modele paradne. Posiadają więc cechy reprezentatywne, nie tracąc przy tym zastosowań bojowych. Niemniej jednak, szabla polska dawniej najczęściej była bogato zdobiona złotem lub srebrem, z dekorowaną głowicą oraz odpowiednio kształtowanymi kapturkami i rozetami. Ponadto na głowniach, dokładnie tak jak przed laty umieszcza się religijne, zabawne lub patriotyczne sentencje.

Szable polskie - nasza oferta

W naszym asortymencie można znaleźć wiele modeli produktów w szczegółowo zdobionych wariantach, w tym przede wszystkim szable z różnych epok historycznych, z dodatkową opcją wyboru akcesoriów, takich jak pochwy lub stojaki, pozostawiając konkretny artykuł w formie gładkiej lub z grawerem. Zachęcamy więc do zapoznania się ze wszystkimi oferowanymi przez nas produktami, ponieważ gwarantujemy wysoką jakość, świetne ceny i wyjątkowe produkty.

- Przejdź