PARABELLUM LUGER P08 PISTOLET NIEMCY 1898 (1144)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 6480
  • Producent: DENIX
  • Kod producenta: 8435089711448
  • Dostępność: DOSTĘPNY DOSTĘPNY

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 619,00 zł brutto
  • Cena netto: 503,25 zł / szt. 619,00 zł / szt.
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie wysyłamy w ciągu 24 godzin ROBOCZYCH

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

PARABELLUM LUGER P08 PISTOLET NIEMCY 1898 (1144)

Reprodukcja pistoletu, wykonana ze stopu cynku i aluminium, z symulowanym mechanizmem ładowania i wypalania, a także z wyjmowanym magazynkiem.

Pistolet Parabellum lub model 1908 (P08), popularnie zwany Luger, to półautomatyczny pistolet napędzany odrzutem, który przetrwał ograniczenia traktatu wersalskiego. Używa wewnętrznego suwaka, obsługiwanego przez ramię przegubowe, w przeciwieństwie do suwaka zewnętrznego powszechnego w prawie wszystkich innych półautomatycznych pistoletach.

Został zaprojektowany przez Georga Lugera w 1898 roku i wyprodukowany przez niemiecką fabrykę broni Deutsche Waffenund Munitions fabriken (DWM) od 1900 roku. W czasie jego użytkowania Luger P08 przeszedł w ręce kilku producentów, którzy byli odpowiedzialni za produkcję więcej niż miliona sztuk tego legendarnego pistoletu, który zaznaczył na trwałe swoją obecność w historii krótkiej broni.

Chociaż pierwsze modele zostały wyprodukowane jako kaliber 7.65x21 Parabellum, jego model z 1908 roku, słynie z tego, że jest pistoletem, dla którego opracowano nabój Parabellum 9x19. Nazwa Parabellum pochodzi od starej łacińskiej sentencji"Su vis pacem, para bellum" ("Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę").

Pistolet Parabellum Luger stał się bardzo popularny dzięki użyciu przez Niemców w pierwszej i drugiej Wojnie Światowej i był pistoletem bardzo poszukiwanym przez żołnierzy przez cały XX wiek.

Materiał: ZnAlu - stop cynku i aluminium
Waga: 0,99 kg
Rozmiar: 30 cm
Kolor: czarny
PRODUCENT : DENIX SA HISZPANIA

 

Nasze repliki broni palnej wykonane są ze specjalnych stopów, co uniemożliwia przystosowanie ich do wystrzeliwania jakiejkolwiek amunicji (nasze repliki są pozbawione jakichkolwiek cech broni w rozumieniu ustawy o broni i amunicji). Nie jest to broń prawdziwa pozbawiona cech użytkowych w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, gdzie proces pozbawiania cech użytkowych jest bardzo rygorystycznie regulowany prawem (specjalne zakłady rusznikarskie itp.). Nasze repliki nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako repliki mogą być kupowane bez zezwoleń. Repliki broni palnej w naszym sklepie stanowią wyłącznie artykuły dekoracyjne.

Uchwyty i stojak widoczny na zdjęciach nie są przedmiotem oferty. Cena ich nie obejmuje.