UNIKALNY KARABIN GARAND M1 (1105)

121
Producent: DENIX
Dostępność:
DOSTĘPNY
szt.
Cena netto: 732,52 zł / szt. 901,00 zł / szt.

UNIKALNY KARABIN GARAND M1 REPLIKA BRONI

 Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału, z której można oddać dodatkowo pusty-suchy strzał (waga i wymiary jak w oryginale).

 

Producent: Denix Hiszpania (1105)

Garand M1 to amerykański karabin samopowtarzalny na amunicję .30-06 Springfield. Był to pierwszy produkowany na masową skalę karabin tego typu. Opracowany przez fabrykę Springfield w użyciu armii znajdował się od 1936 do 1957 roku. Około 6,25 mln sztyk zostało wyprodukowanych. W czasie II Wojny Światowej Garand dawał siłom alianckim znaczną przewagę nad uzbrojonymi w znacznie wolniejsze karabiny wojskami Osi. W małej liczbie używany jeszcze do 1976 roku.

Dane techniczne:

Długość: 110 cm
Waga: 3,6 kg

  Cena nie dotyczy widocznego na zdjęciach stojaka.

Karabin M1 Garand to broń samopowtarzalna, strzelająca ogniem pojedynczym. Działa na zasadzie odprowadzania gazów prochowych przez boczny otwór w lufie. Zamek ryglowany przez obrót. Mechanizm uderzeniowo-spustowy typu kurkowego. Magazynek na amunicję .30-06 o pojemności 8 nabojów. Posiadał celownik przyziernikowy. Używany przez snajperów na dużym dystansie ale dzięki swojej szybkości skuteczny także na średnim dystansie. Często wyposażany w celownik optyczny i bagnet. Prędkość wylotowa pocisku - 853 m/s.

Replika wykonana została z drewna i stopu cynku z aluminium.