Polska szabla kawaleryjska WZ 1917

Rys. 1 Szabla kawaleryjska

Szabla kawaleryjska polska WZ 1917 to pożądany przez wielu, ciekawy model broni pochodzącej z XX wieku. Inaczej zwana jest ona Radziwiłówką. Sklep Globalreplicas prezentuje Państwu szablę kawaleryjską w różnych wariantach. Dostępna jest ona w wersji gładkiej oraz grawerowanej z napisem "HONOR I OJCZYZNA". Ponadto, możliwy jest dodatkowy zakup tablo, czyli ozdobnej deski do prezentacji broni na ścianie oraz pochwy, według preferencji.

Szabla wz. 1917 oficera piechoty

Szabla kawaleryjska stworzona prawdopodobnie przez porucznika Kazimierza Młodzianowskiego lub Wojciecha Jastrzębskiego, nazywana także szablą wz. 1917 charakteryzuje się drewnianą rękojeścią, najczęściej pokrytą czarną skórą oraz widocznymi karbowaniami. Produkt ten ma znaczenie symboliczne, szczególnie że była to pierwsza szabla używana w Wojsku Polskim II RP. Sprawdzi się ona zatem jako idealny element każdej kolekcji.

Szabla wz. 1917/1919 szeregowego kawalerii

Dla kawalerii przeznaczono model szabli wz. 1917/1919, bardziej masywny, choć największą różnicą w stosunku do wersji z 1917 roku stanowiła oprawa rękojeści, która w tym przypadku była bielona cynkiem i pozbawiona lakieru. Co ciekawe, blaszane pochwy stanowiące uzupełnienie oręża malowano na zielono, a po wojnie polsko-bolszewickiej wspomniana szabla kawaleryjska znalazła się w rękach Policji Państwowej.

Szabla kawaleryjska - nasza oferta

Nasze wieloletnie doświadczenie, jeśli chodzi o produkcję oraz sprzedaż broni palnej, białej, narzędzi, akcesoriów ekspozycyjnych i wielu innych drobnych produktów umożliwia oferowanie klientom wysokiej jakości w przystępnych cenach, szczególnie jeśli mowa o tak ważnych z perspektywy historii Polski modelach, jak chociażby szabla kawaleryjska. Warto więc dowiedzieć się więcej o wszystkich produktach lub skontaktować się z naszymi doradcami.

- Przejdź