Szabla Wojska Polskiego WZ 1976

Rys. 1 Szabla wojska polskiego

Szabla WZ 1976 wykorzystywana jest obecnie przez Kampanię Honorową Wojska Polskiego. Jest to ciekawy model często prezentowany podczas parad, dzięki jego niewielkiej wadze oraz poręczności. W ofercie sklepu internetowego Globalreplicas mogą Państwo znaleźć tę broń w wariancie grawerowanym, z napisem: "HONOR I OJCZYZNA", jak i o gładkim ostrzu. Ponadto, mogą Państwo zdecydować się na dodatkowy zakup pochwy do broni z naszego asortymentu.

Szabla wz. 1976 WP

To, czym wyróżnia się paradna szabla Wojska Polskiego wz. 1976 WP jest z pewnością zastawa z wypukłym napisem HONOR i OJCZYZNA oraz lekko stylizowany orzeł, a także pozostałe napisy na kartuszu czy też piórko z młotkiem oraz sztych, stanowiący zakończenie broni. Co ważne, cała głowica w tym wariancie jest delikatnie pochylona do przodu, a jej kapturek przypomina kształtem migdał, sprawiając, że broń staje się niezwykle poręczna i lekka.

Szabla wz. 1976 MW

Głownia z polerowanej stali, zamknięta rękojeść z jedno kabłąkowym jelcem, nacięta w 11 karbów, osłonięta czarną skórą wraz z pochwą z czterema okuciami to elementy, jakimi charakteryzuje się szabla Wojska Polskiego w opcji wz. 1976 MW, przez wielu kategoryzowana raczej jako pałasz, a nie szabla, choć są to dość podobne do siebie oręża. Współcześnie przy produkcji tego typu artykułów korzysta się z tych samych lub bardziej wytrzymałych materiałów, aby szabla prezentowała się jeszcze lepiej.

Szabla Wojska Polskiego - nasza oferta

Modele paradne, w przypadku broni białej i palnej cieszą się dużym zainteresowaniem osób znających się na historii lub orężu. Dzięki współpracy z naszą firmą mają Państwo szansę nie tylko dowiedzieć się więcej na temat wybranego asortymentu z kategorii znanych z historii narzędzi, mieczy i pistoletów, ponieważ zajmujemy się także sprzedażą replik wspomnianych egzemplarzy, prezentujące się świetnie na ścianie lub półce, o których polecamy dowiedzieć się więcej.

- Przejdź